CRPCE.sk | Otázky

otázky?

Ako vybrať správnu veľkosť?

Chápeme, že kolmo obkresliť ceruzkou nôžku  neposednému krpcovi je nadľudské úsilie. Poznáme však malú vychytávku. Rovnomerne vyvaľkajte plastelínu na najtenší rozmer - o niečo väčšej veľkosti ako je nôžka vášho dieťaťa. Postavte ho na ňu kolmo zhora. Keď sa presvedčíte, či krpček stojí kolmo na podložku, nôžku pritlačte. Zmerajte najdlhší rozmer od palca k päte. Postup zopakujte aj s druhou nôžkou, lebo môže byť o niečo väčšia alebo menšia. K nameranej dĺžke (väčšej nôžky) prirátajte cca 0,7 - 1,2 cm a vo veľkostnej tabuľke si zvoľte vhodnú veľkosť. :)

Veľkostná tabuľka Crpce

Veľkostná tabuľka vnútorných dĺžok a šírok je orientačná, pretože každý pár Crpcov vzniká pri ručnom zašívaní. Avšak maximálna odchýlka je +/- 1 - 2 mm.

Veľkosť Vnútorná
dĺžka
Vnútorná
šírka
20 12,2 cm 5,8 cm
21 13 cm 6,1 cm
22 13,8 cm 6,3 cm
23 14,5 cm 6,5 cm
24 15,3 cm 6,7 cm
25 16 cm 6,9 cm
26 16,7 cm 7,2 cm
27 17,5 cm 7,3 cm

 

Sú Crpce vhodné do vnútra alebo na von?

Vďaka protišmykovej podrážke sú Crpce vhodné na doma ako papučky, ale aj na von ako dizajnová barefootová obuv. Odporúčame ich však nosiť do suchého počasia, aby koža nenasiakla vodou, pretože môže zmeniť svoju štruktúru alebo farbu. Spodná vrstva je však vodeodpudivá a bez problémov zvládne prebeh po mokrej dlážke alebo chodníku. Crpce sú vyrobené z pravej kože, preto nie sú určené na nosenie, kde dochádza k nadmernému odieraniu (o ostré predmety, drsný terén). Mohli by sa totiž rýchlo oškrieť podobne ako kolienka vašich drobcov, prosím, myslite na to pri ich kúpe a používaní.

Z akej kože vyrábame?

Crpce vyrábame z kože od certifikovaného európskeho výrobcu, ktorý nám cez lokálneho spostredkovateľa dodáva kožu tej najvyššej kvality. Výrobca spĺňa viaceré certifikáty, ktoré zaručujú ochranu životného prostredia, zdravia a dodržiavananie sociálnych noriem: 

* Modrý Anjel (Der Blaue Engel)

* Certifikát kvality UNI EN ISO 9001:2008

* Enviromentálny certifikát UNI EN ISO 14001:2004 štandard

* Ocenenie Gold LWG (Leather Working Group) Award - spĺňa požiadavky LWG štandardov